En Sağlam 7 Kargo Ambalaj Malzemesi

Kargo gönderilerinde kargonun alıcıya sağlam bir şekilde ulaşmasında kargo firması ne kadar önemli ise yapılan paketlemede o kadar önemlidir. Kargonuzun hasarsız bir şekilde alıcıya ulaşmasını istiyorsanız belirli malzemelerden destek almanız gerekmektedir. Aksi halde korumasız yalın bir şekilde gönderilen kargolar alıcıya ulaşmadan hasar almaktadır. Bu durum ise hem gönderici için hem de alıcı için sorun oluşturmaktadır. Sizlere bu yazımızda en sağlam 7 kargo ambalaj malzemesi hakkında bilgi vereceğiz. Sizlerde bu malzemelerden faydalanarak sağlam bir paketleme yapabilirsiniz.

1. Hava Kabarcıklı Ambalaj Malzemesi

Hava kabarcıklı ambalaj malzemesi başka bir deyişle balonlu naylon, üstünde düzenli aralıklarla dizilmiş hava baloncukların bulunduğu ve ambalajlamada kullanılan üründür. Hava Kabarcıklı Ambalaj Malzemesi paketlemede ürünün hasar almaması için en çok tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır.

2. Hava Kanallı Ambalaj Malzemesi

Hava kanallı ambalaj malzemesi, hava kabarcıklı ambalaj malzemesi ile benzer özellikleri göstermektedir. Buradaki fark hava baloncuklarının arasında bulunan boşluğun hava kanallı ambalaj malzemesinde daha sık ve büyük olmasıdır. Genellikle teknolojik cihazlar üzerinde bu ambalaj malzemesi tercih edilmektedir.

3. Hava Yastıkları

Hava yastıkları paketleme yapıldıktan sonra dışarıdan gelen baskılara karşı ürünün korunması için paketin içerisine yerleştirilen dışarısı plastik kaplı içerisi ise hava dolu malzemelerdir. Bu ürün gönderinin dışarıdan gelen hasarlara karşı korunmasında oldukça etkilidir.

4. Mukavva Kutu

Ürünün ezilme olanağının en aza indirilmesi için kullanılan mukavva kutu son dönemlerde pek tercih edilmese de, hava kabarcıklı ambalaj malzemesi ile gelebilecek baskı ve çarpmalara karşı ürünün korunmasında kullanabileceğiniz en iyi ambalaj malzemeleri arasında yer almaktadır.

5. Ambalaj Dolgu Köpüğü

Ambalaj dolgu köpüğü, genellikle paketleme yapıldıktan sonra pakette yer alan boşlukların doldurulmasında kullanılmaktadır. Ambalaj dolgu köpüğü ile birlikte ürününüz dışarıdan gelen çarpma, baskı veya ezilme riski oluşturan diğer kargo ürünlerinden ürününüzün korunmasını sağlayacaktır.

6. Balonlu Rulo

Büyük eşyaların paketlenmesinde kullanılan ve halk arasında pat pat naylon olarak adlandırılan balonlu rulo, sağlamlığı ile birlikte pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sizlerde büyük gönderilerinizi balonlu rulo ile kaplayarak içiniz rahat bir şekilde kargo gönderimi yapabilirsiniz.

7. Streç Filmler

Streç filmler, çeşitli gönderilerin havayla olan etkileşimini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra akma veya sızıntı meydana getirebilecek kargo gönderilerinde kullanılmaktadır. Elastik özelliği sayesinde sıkıca sarılabilen Streç filmi kullanarak ürününüzün niteliğine göre sağlam bir paketleme yapabilirsiniz.

Cevap Bırakın