Kargo İçin Tercih Edilen Seçenekler

Kargo sektörünün gelişmesi ile birlikte günümüzde müşterilerin kullanılacağı birçok kargo seçeneği oluşturulmuştur. Gerek internet sektöründe gerekse fiziki şubelerde sağlanan imkânlar ile birlikte pek çok kişi gönderilerinde fazlaca kargo seçeneklerinden faydalanmak istemektedir. Kargo şirketleri de bu taleplere kayıtsız kalmayarak müşterilerini memnun edecek şekilde avantaj ve kampanyaları sunmaktadır. Sizlere bu yazımızda kargo için tercih edilen seçenekler hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

Aynı Gün Teslimat Kargo Nedir?

Genellikle karayolu kullanılarak yapılan aynı gün teslimat kargolarda, motorlu kuryeler kullanılmaktadır. Günümüzde şehir içi yapılacak olan kargolarda en çok tercih edilen yöntem aynı gün teslimat kargo türüdür. Bu teslimat türü aynı zamanda aynı gün gönderi olarak da adlandırılmaktadır.

Yurtdışı Aynı Gün Gönderi Nedir?

Göndericinin veya alıcının yurtdışı aynı gün gönderi seçeneğini tercih etmesi ile birlikte kargo şirketleri farklı kombinasyonlar oluşturmaktadır. Bu kombinasyonlar arasında öncelikle hava kargo, daha sonrasında ise karayolu kargo gelmektedir. Ülkemizde bu kargo türüne sıklıkla rastlayamasanız da, Avrupa ülkelerinin birçoğu yurtdışı aynı gün gönderi seçeneğini oldukça çok kullanmaktadır.

Şehir İçi Kargolama Seçeneği Nedir?

En çok sevilen ve en çok tercih edilen kargo seçenekleri arasında yer alan şehir içi Kargolama seçeneği genellikle motor kuryeler tarafından yapılmaktadır. Özellikle metropol şehirlerde kullanılan bu Kargolama seçeneği göndericinin ürününün hızlı bir şekilde alıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çıkan maliyette oldukça uygundur.

Uzak Mesafeli Kargo Seçeneği Nedir?

Uzak mesafeli kargolarda genellikle deniz taşımacılığı veya hava kargo tercih edilmektedir. Sizlerde oldukça uzak bir mesafeye kargo gönderecekseniz kargo şirketi kendilerince belirlenen transfer merkezlerini kullanarak bu kargoları en sağlam ve hızlı şekilde yerine ulaştırmaya çalışmaktadır. Bu kargo türünü genellikle ithalat veya ihracat yapan firmalar kullanmaktadır.

En Hızlı Kargolama Seçeneği Hangisi?

Yazımızda belirtmiş olduğumuz kargo seçenekleri arasında en hızlı alıcıya ulaşan kargo seçeneği aynı gün teslimat ve şehir içi kargolamadır. Eğer ürününüzün hızlı bir şekilde alıcısına ulaşmasını istiyorsanız hızlı belirtmiş olduğumuz kargo seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Uzak mesafe veya yurt dışı gönderilerinizde ise hava kargo veya deniz taşımacılığını tercih edebilirsiniz.

Cevap Bırakın