Kargo İçin Logolu Kutu Yaptırma

Ürün pazarlamada etkileyici noktalar arasında yer alan görsellik ve marka reklamında, ürün sunumu ve kargo için logolu kutu yaptırma başta gelmektedir.

Pazarlama stratejisi ile hareket eden satıcılar aynı zamanda markalaşma yolunda isimlerini duyurmak ve ürünlerini daha profesyonel ve kurumsal bir şekilde müşterilerine ulaştırmak amacıyla kargo için özel olarak logolu kutu yaptırmaktadır. Bu hem satıcının daha kurumsal olduğunu göstermesi hem de markasının ismini duyurması açısından oldukça önemli faydalar sağlamaktadır. Müşteri açısından ise, etkileyici bir sunum ile akılda kalıcı bir iz bırakmaktadır. Peki, kargo için logolu kutu yaptırmanın faydaları, önemi, fiyatları ve kutunun nasıl olması gerektiği hakkında hemen sizlere önemli değerlendirmelerde bulunalım.

Kargo İçin Logolu Kutu Yaptırma Önemi ve Faydaları

Logolu kutu yaptırma, firmanın kurumsallığını, markasını ve profesyonel çalışma olanağını göstermesi açısından oldukça önemlidir. Kurumsal firmaların markalaşma adına genellikle sosyal medya, billboard ve yazılı ve görsel medya gibi çeşitli reklam yöntemlerini kullanarak marka isimlerini ön planda tutmaya çalıştığını hepimiz bilmekteyiz. Bu reklam yöntemlerinin başında ise; ürün, kargo paketi ya da kutusu üzerine marka ismi, slogan veya logo benzeri akılda kalıcı ögelerin yerleştirilmesi gelmektedir.

Satılan ürün ya da ürün paketi üzerinde yukarıda belirttiğimiz üzere firmanın markasını gösterir bir logonun veyahut yanında sloganın olması müşteri açısından etkileyici ve zihinde kalıcı bir iz bırakmaktadır. Hemen bir test edelim. Düz bir karton kutu içerisinde gelen ürün ile kurumsal bir firma tarafından gönderilen şekilli ve güzel kutulu bir karton arasında seçim yapmanız gerekecek olsa, sanırım sizlerde hem kurumsallığın verdiği güvenilirlik açısından hem de ürün sunumu açısından şekilli ve güzel kutuyu tercih ederdiniz. Bu bir pazarlama stratejisi olduğu gibi aynı zamanda markanın müşterisine olan özenini de göstermektedir.

Logolu Kutu Yaptırmada Piyasa Fiyatları Nelerdir?

Fiyat değerlendirmesine geçmeden önce öncelikle sizlere düz karton kutu ile logolu kutu arasında çok bir fiyat farkının olmadığını söyleyelim. Fiyatlar kutu ebatı ve adeti ile değişiklik göstermektedir. Çeşitli firmalar tarafından toptan bir şekilde satışa sunulan logolu kutu fiyatları üzerinde yazı tarihimiz itibari ile yapmış olduğumuz piyasa değerlendirmesinde 200 adet baskılı kutu fiyatının ortalama 100 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Kargo İçin Nasıl Bir Logolu Kutu Yaptırılmalı?

Ürün için logolu başka bir deyişle baskılı kutu ayarlamada yapılan en büyük hata ürün ebatları ile alınan kutunun birbiri ile uyumlu olmamasıdır. Bundan dolayı ürününüze baskılı kutu temin ederken hem gelebilecek hasarlara karşı koruyabilecek şekilde hemde görsel olarak etkileyecek şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Cevap Bırakın