Ücretsiz Kargo için Çeşitli Öneriler

Eğer ki e-ticaret mağazanız için ücretsiz kargo seçeneği sunup müşteri kitlesini arttırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu konuda siz değerli üyelerimize müşteri kitlesini arttırmanız için birçok ücretsiz kargo tavsiyesi sunacağız.

Ücretsiz Kargo Seçeneği için Tavsiyeler

Öncelikli olarak bilmeniz gereken bu tür bir işlemi gerçekleştirirken mağazanızın kârlı olup olmadığını hesaplamanız gerektiğidir. Eğer ki böyle bir çılgınlık yapacaksanız mağazanızın finansal durumunu da çok iyi hesaplamalı, gerekirse kampanya için bir sınır belirlemelisiniz.

Öncelikli olarak geçerli bir süre boyunca kampanya yapıp tüm ürünlerde ücretsiz kargo fırsatı sunabilirsiniz. Bunu yaparken kampanyanın süresi dışında müşterilerin yoğunluğunu da hesaba katmanız gerekir. Örneğin 100 müşteriden sonra zarar ediyorsanız 75 müşteriye kadar bu kampanyayı sürdürün, sonrasında web sitenizdeki yazılım ile otomatik olarak kampanya sonlansın. Bu müşteri kitlesinin artmasında ve müşterilerin daha fazla ürün almasında önemli bir rol oynayabilir.

Bir diğer ücretsiz kargo seçeneği de yüksek fiyatlı ürünlere ücretsiz kargo sunmaktır. Örneğin 1000 ₺ ve üzeri ürünlerde ücretsiz kargo fırsatı sunarak müşterilerin ürün alımını arttırabilirsiniz. Örneğin bir müşteri 990 ₺’lik bir ürüne sahip olmak istiyor. Üzerine 10 ₺’lik bir ürün daha alırsa ücretsiz kargo fırsatından yararlanacak. Bu sayede hem ürün alım miktarı artacak hemde gelir miktarı yükselecek.

Bir diğer ücretsiz kargo seçeneği de yavaş kargo hizmeti ile olabilir. Bilindiği üzere gün içinde teslimat daha zahmetli olacağı için masraflı bir iş olmaktadır. Bundan dolayı standart veya daha yavaş eve teslim edilen ürünler hem maliyet açısından daha ucuz olacak hemde müşteriler açısından ücretsiz kargo seçeneği sunulacaktır. Bazı müşteriler ürünlerinin hemen gelmesini istese de bazı müşteriler acele etmeyerek ücretsiz olması adına yavaş kargoyu tercih edebilmektedir. Sepetteki ürün sayısına göre de ücretsiz kargo fırsatı sunulabilir. Örneğin sepete toplamda 100 ₺’nin üzerinde 10 ürün eklendiğinde ücretsiz kargo fırsatı sunarak müşterilerin daha çok ilgisini çekebilir, satışları arttırabilirsiniz.

Cevap Bırakın