Aynı Gün Kargo Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda e-ticaret mağazaları aynı gün içerisinde evlere ürün gönderme hizmeti vermeye başladı. Özellikle şehir içi olan ve bazı şehirlerde geçerli olan bu hizmetler, birçok müşteri için ilgi odağı haline geldi. E-ticaret firmaları bu yöntem ile müşterilerini ve gelirlerini bir hayli arttırırken kargo firmaları da bu işten kazançlı çıktı.

Eğer sizde bir kargo firması ile gün içi teslimat konusunda anlaşma sağlayacaksanız bu konuda birçok noktada dikkat etmeniz gereklidir. Eğer ki sizlere belirttiğimiz konularda dikkatli olursanız kargo işini en iyi şekilde halledebilirsiniz.

Aynı Gün Kargo Gönderiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu konuda yapmanız gereken ilk adımlardan birisi öncelikli olarak stok kontrolü yapmaktır. Müşterilere ürün dağıtırken stok yönetimi verimli bir şekilde gerçekleşmelidir. Bundan dolayı web sitenizde güncel olarak stok miktarını belirtmeli, en çok alınan ürünler için stokları yeterli sayıda hatta biraz daha fazla tutmalısınız. Bu da size kârlı bir satış sağlayacaktır.

Kampanyaları ve Bilgilendirmeleri Belirtin

Müşteriler, aynı gün kargo seçeneğine sahip ürünleri bilemeyeceği için bu konuda müşterileri bilgilendirmeniz gerekebilir. Bunun için web sitenizde kampanya olduğu zaman veya aynı gün kargo şartları yer alan bir sayfayı duyuru olarak paylaşmalısınız. Bu da müşterilerin daha fazla ilgisini çekmesini sağlayacaktır.

Personel Sayısına Özen Gösterin

En önemli konulardan birisi de aynı gün kargolanacak ve aynı gün hedefe ulaşacak ürünler için yeterli sayıda personel olup olmadığıdır. Bundan dolayı personel sayınızı bu konuda yeterli düzeyde tutmayı ihmal etmeyin.

Aynı Gün Kargo için Zaman Belirleyin Aynı gün kargo hizmetine başlarken zaman aralığı belirlemek önemli bir altın kural olmaktadır. Örneğin 13.00’e kadar siparişi verilen ürünlerin akşama kadar eve geleceğini belirtebilir, müşterileri bu konuda teşvik edebilirsiniz. Bu da müşterilerin bu konuda daha bilgili olacağı anlamına gelmektedir.

Cevap Bırakın