Kargomun Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Henüz yeni kargo gönderenlerin en çok merak ettiği konularak arasında Kargomun Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim? Sorusu başta gelmektedir.

Hayatında kargo yapmaya hiç gerek duymamış pek çok kişi ilk gönderilerinde kargo takibi hakkında bilgi edinmek istemekte ve kargonun gönderim sürecinin nasıl işlediğini merak etmektedir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki oldukça gelişmiş sistemlere dayanan kargo takip sürecinde birçok kaynak üzerinden gönderi takibini yapabilmeniz mümkündür. Sizlerde ilk kez kargo yapıyor ve bu süreci yakından takip etmek istiyorsanız yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Kargo Takip Yöntemleri

Kargo takip yöntemleri denilince ilk akla gelenler sanırım online çağrı merkezleri ve kargo şirketlerinin resmi internet siteleri üzerinde yer alan kargo takip uygulamalarıdır. Bunun yanı sıra farklı kaynakları kullanarak da kargo takibi yapabilmeniz mümkündür. Genellikle sorgulamalar kargo kodu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kargo gönderinizin takibi için en rahat ve hızlı bir şekilde gönderi sorgulayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Web Sitesi Üzerinden Kargo Gönderi Takibi

Kargo şirketlerinin resmi web sitesi üzerinden oluşturdukları kargo gönderi takibi sekmesinden kargo kodunuzu yazarak rahat ve hızlı bir şekilde ürününüzün gönderim sürecini takip edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus kargo gönderirken kodunuzu almanız olacaktır.

Mobil Uygulama Üzerinden Kargo Gönderi Takibi

Mobil uygulamalar ile kargo takibi son dönemlerin en çok kullanılan kargo takip yöntemleri arasında yer almaktadır. Gönderinizi vermiş olduğunuz kargo şirketinin uygulamasını APP Store veya Play Store gibi sanal mağazalar üzerinden indirerek kargo kodu ile kargo takip sürecini izleyebilirsiniz.

SMS ile Kargo Gönderinizin Yerini Öğrenin

SMS ile kargo gönderisi takibi internet ortamının daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlanılması ile günümüzde pek tercih edilen bir yöntem değildir. Fakat kargo şirketlerine gönderinizi verdiğinizde alıcının ve göndericinin kargo süreci ile ilgili olarak SMS ile bilgilendirilmesi talebinizi iletebilirsiniz.

Online Çağrı Merkezi Aracılığı ile Kargo Sorgulama

Kargo şirketleri gerek müşteri portföyünü artırmak, gerekse müşteri memnuniyetini sağlamak adına online çağrı merkezleri oluşturmuştur.  Kargo şirketlerine ait özel numaraları arayarak gönderinizin süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevap Bırakın