Bir Kargonun Hikayesi, Kargo Nasıl Gönderilir?

Hiç herhangi bir kargonun size nasıl ulaştığını merak ettiniz mi? Bu konuda size bir kargonun geçtiği aşamalardan bahsedeceğiz. Bu sayede kargo gönderim sürecinde kargonun nasıl bir yol izlediğini daha iyi anlamış olacaksınız.

Bir Kargonun Hikayesi

Kargoya gönderilecek ürün, öncelikli olarak gönderici tarafından toparlanılır. Gönderici ürünü bir pakete veya çantaya koyduktan sonra ürünün hedef noktaya gönderilmesi için kargo firmasına doğru ilerler. Kargo firmasına varan gönderici, kargoyu göndermek için sırasını bekler. Kargo sırası geldiğinde gönderici çantasından ürünü çıkarır ve kargo firmasındaki görevliye verir. Kargo görevlisi ürün hakkında detaylı bilgi alır ve teslim edilecek adresi kaydeder. Ürünü dijital ortama ekleyen görevli, göndericiye kargo takip numarasını belirtir.

Bu aşamalardan sonra kargo, bir köşede bir süre bekletilir. Gönderici, kargo takip numarasını alıcı ile paylaşır ve kargonun durumunu beraber takip ederler. Gönderici adresindeki kargo nihayet araca eklenir ve yola çıkar. Uzun bir yolculuğun ardından hedef noktaya aktarım yapılması ve diğer kargolar ile birleştirilmesi için kargo bir diğer şubeye aktarılır ve tekrar yoluna devam eder.

Kargo aracı, kargoyu hedefe gittikçe yaklaştırmıştır. Kargo takip numarasına bakan gönderici ve alıcı, kargonun bir kademe daha yakınlaştığını anlar. Kargo aracı, sonunda hedefe ulaşır ve kargoyu alıcı adresine ulaştırmak için telefon ile arama yapar. Telefon ile arama yapan kargo firması, alıcıya ürünü teslim etmek için evine doğru yola çıkar.

Kargo aracı, alıcının evine gelir ve kargoyu vermek için araçtan paketi çıkarır. Kargo paketini eve doğru taşıyan görevli, yavaş yavaş merdivenlerden çıkar ve zile basar. Alıcı, kargo görevlisinden ürünü alır. Firma görevlisi, alıcıdan bir imza ister. Alıcı imza attıktan sonra kargocu gider ve bu sayede ürün teslim edilmiş olur. Her kargonun teslim edilme şekli farklı olabilir. Genel olarak kargolar bu şekilde teslim edilir. Eğer ki bir e-ticaret firmasından ürün alırsanız kargo entegrasyonu sayesinde ürünler daha hızlı bir şekilde ve otomatik işlemler ile birlikte taşınmaktadır.

Cevap Bırakın