Kargo Adrese Ulaşmazsa Ne Yapmalıyız?

Kargo gönderici ve alıcılarını tereddütte bırakan konulardan bir tanesi de kargo adrese ulaşmazsa ne yapmalıyım? Sorusu olmuştur.

Günümüzde E-ticaret sektörünün gelişmesi ile birlikte pek çok kişi internet siteleri üzerinden alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Uygun bütçe ile alışveriş yapmak isteyenler aynı zaman da hızlı teslim süresi de aramaktadır. Bilindik veya bilinmedik firmalardan yapılan alışverişlerde gelen ürün içeriği kadar tereddüt de kalınan bir noktada ürünün gönderilip gönderilmediği olmuştur. Sizlere bu yazımızda zamanında teslim edilmeyen kargo ile sorulan Kargo Adrese Ulaşmazsa Ne Yapmalıyız? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kargo Adrese Ulaşmazsa Ne Yapılmalı?

Gönderici tarafından kargo şirketine verilen kargolar alıcı tarafından da gün gün takip edilmektedir. Zamanında varış noktasına ulaşamayan ürün hem göndericiyi hem de alıcıyı kaygılandırmakta ve neler yapılacağı hususunda araştırmaya sevk etmektedir.  Sizlerde bu sorunla karşı karşıyaysanız izleyeceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Kargonuz adrese ulaşmazsa neler yapacağınıza dair bilgileri hemen sizlerle paylaşalım.

Kargo Adresinin Tam ve Doğru Olduğundan Emin Olun

Adrese ulaşmayan kargolarda yaşanan ve en çok görülen neden adresin tam ve doğru olarak girilmemesidir. Bu tarz kargolar kargo şirketlerinin inisiyatifinde olmak üzere birkaç gün şubede bekletilse de alıcı araştırma yapmadığı için geri iade edilmektedir. Bundan dolayı dikkat edeceğiniz ilk nokta alıcı adresinin tam ve doğru bir şekilde kargo şirketine bildirilmesi olmalıdır.

Fiziki Şubeden Kargonun Şubede Olup Olmadığını Öğrenin

Kargonuzun varış zamanında adresinize ulaşmadığını düşünüyorsanız kargonuzun geleceği fiziki şubeden ürününüz gelip gelmediği veya dağıtıma çıkıp çıkmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle ürünler bazen fiziki şubelerden geç dağıtıma verilmektedir. Bundan dolayı alıcı ürünün gelmediğini düşünmekte ve kaygıya düşmektedir. Fiziki şubelerden gönderini takibini yaparak bu kaygınızı yenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Yardım İsteyin

Fiziki şubeye gitmeden ürün gönderi takibini yapabileceğiniz bir diğer nokta müşteri hizmetleridir. Eğer fiziki şubeye gitme imkânınız yoksa müşteri hizmetlerini arayıp kargo kodunu vererek gönderi sürecinin ne aşamada olduğu ve neden zamanında teslim edilemediği hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri diğer şubeler ile iletişime geçerek ürün süreci hakkında ve neden adresinize teslim edilmediği hususunda sizlere bilgi verecektir.

Cevap Bırakın