Kargo Firmaları Ücretleri Nasıl Belirliyor?

Kargo firmaları ücretleri belirlerken farklı yöntemler kullanabilir. Bazıları boyutuna göre belirlerken bazıları vergilere göre belirleyebilir. Bazıları yakıt masraflarını da katarken bazıları desi ölçümünü de hesaplar. Peki hangi kargo firması neye göre fiyat belirliyor?

Yurtiçi Kargo

Yurtiçi Kargo, popüler bir kargo firmasıdır. Uygun fiyatları ile bilinir. Firma, desi başına ücret almaktadır. Yani bir ürünün yükseklik, genişlik ve ağırlığına bakmaktadır. Buna göre çıkan sonuç desiyi belirlemektedir. Bunun dışında mesafeye göre ücretlendirme yapılmaktadır.

UPS Kargo

ABD merkezli UPS kargo firması, kargo gönderiminde desi ve mesafeye önem vermektedir. Bununla beraber yakıt masrafı ve vergileri de kullanıcılara yansıtır.

Aras Kargo

Firma, çeşitli türde kargo gönderimleri ile farklı fiyatlar sunmaktadır.kilogram, dosya ve beher başına ücret alan firma, fiyatların üzerine KDV’yi de eklemektedir. Daha uygun fiyatlı seçenekler için karton ve zarf hizmeti sunan kargo firması, müşterilerine uygun hizmet sunar.

PTT Kargo

Firma, 16,25 ₺’den başlayan hizmetler ile ağırlık, en, boy ve yüksekliği incelemektedir. Çıkan desi miktarı kargo ücretini belirler. Bununla beraber sigorta, adresten alım, adrese teslim, şehir içi teslimat gibi ek hizmetler sunan PTT Kargo, sizlere kolaylıklar sağlıyor.

Sürat Kargo

Desi yani ağırlık ve boyuta göre fiyat belirleyen Sürat Kargo, ek olarak mesafeye göre de ücret arttırmaktadır. 5 liradan başlayan ücretlere vergiler ve Posta Ek Hizmet Bedeli de eklenir.

MNG Kargo 7 liradan başlayan fiyatlar ile hizmet veren kargo firması, ücretlere ek olarak vergi ve ek hizmet bedelini de eklemektedir. Bununla birlikte mesafe ve sigorta ücretlerinin de eklendiği kargo ücretleri için MNG Kargo rulo, airbox, üçgen paket, kentlerin dili kolileri, hava kabarcıklı kargo zarfı, korumax ambalaj gibi hizmetleri de müşterileri için sunmakta.

Cevap Bırakın