E-Ticaret Siteleri ve Kargo Firmaları

Birçok popüler e-ticaret sitesi, kargo firmaları ile entegre bir şekilde çalışarak işlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Örneğin Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi firmalardan verilen siparişler kargo firmaları ile entegrasyon sağladıkları için hızlı bir kargo süreci gerçekleşmektedir. Bu da e-ticaret firmalarının müşteriye hızlı ürün götürme konusunda olumlu etkilerini göstermektedir.

E-Ticaret ve Kargo

Özellikle popüler e-ticaret siteleri, kargo firmaları ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Örneğin Türkiye’nin popüler teknoloji mağazası olan Vatan Bilgisayar’ı ele alalım. Bu mağaza, kargo entegrasyon sistemini kullandığı için ürünü aynı gün içerisinde müşterinin evine kadar götürebiliyor. Bu da hızlı bir kargo süreci sağlıyor.

Bu sistemin çalışma mantığı ise gayet kolaydır. Müşteri internet sitesi üzerinden bir ürünü alır ve kart ile ödeme yapar. Bu ürün hemen kargo firmasına gönderilir ve kargo takip numarası müşteriye verilir. Sonrasında ürün kısa sürede müşteriye ulaşır ve mutlu müşteri tablosu ortaya çıkar.

E-Ticaret Firmalarının Kargo Entegrasyon Alanındaki Avantajları

Eğer ki kargo entegrasyonu bulunan bir e-ticaret firmasından alışveriş yaparsanız bu konuda birçok olumlu etki size yansır. Bu faydalardan ilki hızdır. Eğer ki bu sistemi kullanmayan bir firmadan alışveriş yaparsanız kargonuz daha geç gelecek ve sizde belkide beklemekten sıkılacaksınız. Fakat eğer ki kargo entegrasyon sistemini kullanan bir e-ticaret sitesinden alışveriş yaparsanız daha kısa süre içerisinde ve hatta bu sistemi kullanmayan bir siteden kat kat daha hızlı bir şekilde ürününüze kavuşabileceksiniz.

Bu sistemin bir diğer avantajı ise müşteri tarafında gerçekleşmektedir. Eğer ki bir e-ticaret sitesi ne kadar hızlı hizmet verirse müşterinin de bu konuda daha fazla ilgisini çekecektir. Bu da mağazanın satışlarını arttırır ve müşterilerin olumlu yorumları yükselir. Bu sistemin bir diğer önemli avantajı ise kolay bir lojistik sistem sunmasıdır. Bu sistem sayesinde çalışanlar zorlanmadan rahat bir şekilde iş yapıyor, tek tek kontrol etmek zorunda kalmıyor. Otomatik olarak arka planda gerçekleşen bu işlemler sayesinde çalışanlar yalnızca ürünü depodan çıkarıp hemen kargolatmak için yola koyuyor. Bu da zaman tasarrufu açısından önemli bir olay olmaktadır.

Cevap Bırakın