Dünyanın En İyi Kargo Firmaları

Yük ve eşya taşımacılığı kısacası kargoculuk dünya da gönderi dağıtım ağını oluşturan temeller arasında yer almaktadır. Taşımacılıkta verdiği hizmetlerle adını tarihe yazdıran bazı firmalar pek çok kişi tarafından tercih edilmekte ve oldukça beğenilmektedir. Sizlere bu yazımızda dünyanın ön plana çıkan en iyi kargo firmaları hakkında bilgi vereceğiz.

DHL Kargo

1969 yılında Almanya da kurulan DHL kargo günümüzde ülkemiz dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesi ve Irak, Afganistan ve Burma gibi pek çok ülkede hizmet vermektedir. Dünyanın dört bir yanına gönderi ağı oluşturan DHL kargo hızlılık, güvenilirlik ve kalitesi ile birlikte pek çok kişinin beğenisini kazanmış durumdadır.

FedEx

Merkezi ABD Memphis Tennessee’de FedEx kargo firması özellikle Amerika da en çok tercih edilen kargo firmaları arasında yer almaktadır. Hızlı kargo gönderisi konusunda tercih edebileceğiniz kargo firmalarının başın da yer alan FedEx Amerika da olduğu kadar küresel pazarda da oldukça beğenilen bir kargo firmasıdır.

UPS

1907 Yılında Seattle Georgia’ da kurulan UPS firması geniş şube ağı ile birlikte küresel pazarda da kargoculuk sektöründe yerini almıştır. Yurt dışı aynı gün kargo imkanı sağlayan UPS firması ülkemizde de son zamanlarda oldukça çok tercih edilmektedir. Günlük yaklaşık olarak 6 milyon kişinin UPS kargo ile hızlı bir şekilde gönderi yaptığı söylenmektedir.

Blue Dart

Hindistan’ın en iyi kargo şirketleri arasında yer alan Blue Dart firmasının büyük bir hissesinin çoğunluğu Alman Kargo firması ola DHL’ye aittir. Güney Asya da en çok tercih edilen kargo firmaları arasında yer alan Blue Dart sağlamış olduğu hızlı kargo gönderisi ve müşteri memnuniyeti ile birlikte ön plana çıkmaktadır.

Royal Mail

1516 yılında Kraliyet ailesi tarafından oluşturulan ve Birleşik Krallıkta faaliyet gösteren Royal Mail 2013 yılında kısmen özelleştirilerek halka sunulmuştur. Köklü tarihi ile birlikte posta servisinde ve gönderi takibinde oldukça başarılı olan bu firma günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır. Birleşik Krallıkta özellikle hızlı kargo, ekspres kargo ve acil kargo gibi aramalarda Royal Mail firmasının ön plana çıktığını görmekteyiz.

Cevap Bırakın