Kargo Gönderirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kargo gönderirken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalar aynı zamanda sizlerin gönderinizin doğru ve zamanında alıcıya ulaşmasını sağlayacaktır. Aksi takdir yanlış yapılan bir işlem ürününüzün alıcıya ulaşmamasına neden olacaktır. Kargo gönderirken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızı dikkatlice inceleyebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda kargo gönderirken nelere dikkat edilmeli konusuna değineceğiz.

Kargo Yollamak İçin Hangi Bilgiler Gerekli

Kargo göndermek için gerekli olan bilgiler ile ilgili olarak sizlere kısaca değinerek detayları alt başlıklarımızda belirteceğiz. Kargo yollamada dikkat etmeniz gereken alıcının ve sizlerin iletişim bilgilerinizin eksiksiz olması. Kargo ücretinin kimin tarafından ödeyeceğinin belirlenmesi, sağlam bir şekilde gönderinin hazırlanması ve teslim zamanının ayarlanması olacaktır. Şimdi hep beraber bu detaylara bakalım.

Alıcı ve Gönderici İletişim Bilgilerini Tam ve Doğru Yazın

Alıcı ve göndericinin adres ve iletişim bilgilerinin tam olması yaşanabilecek herhangi bir aksaklıkta sorunun en hızlı şekilde halledilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca ürününüzün vaktinde ve doğru adrese ulaşması için bu bilgilerin eksiksiz olarak doğru bir biçimde kargo şirketine bildirildiğinden emin olmalısınız.

Kargo Ücretinin Kimin Ödeyeceğini Belirleyin

Ürününüzü kargo şirketine teslim etmeden önce alıcı ile aranızda kargo ücretinin kimin tarafından ödeneceğinin belirlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kargonuzu teslim ederken alıcıya kargonun kendisi tarafından ödeneceğini söylemeniz ve alıcının bunu kabul etmemesi kargonuzu teslim edemeden geri dönmenize neden olacaktır.

Sağlam Paketleme Gerçekleştirin

Gönderinizin alıcıya hasarsız bir şekilde ulaşması için kargo şirketine teslim etmeden önce sağlam bir şekilde paketlendiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hem sizin emeğinizin için hem de alıcı memnuniyeti için oldukça önemli bir konudur.

Ürünün Varış Zamanını Hesap Ederek Kargolama Yapın

Kargo yapılırken yaşanan en büyük hatalardan birisi de kargonun teslim zamanının belirtilmemesidir. Birçok kargo adreste kimseye ulaşılamadığı gerekçesi ile geri iade edilmektedir. Bu sorunu yaşamamak adına kargonuzu gönderirken alıcı ile irtibat kurup teslim tarihini bildirmeniz ve o gün içerisinde belirtilen adreste olup olmayacağı hakkında bilgi almalısınız. Böylelikle hem alıcı kendisini ayarlayacak hem de gönderiniz geri dönmemiş olacaktır.

Cevap Bırakın