Hızlı Kargo Nedir?

Özel günlerde alıcıların en çok ihtiyaç duyduğu kargo tipleri arasında yer alan hızlı kargo, son dönemlerin trendi haline gelmeyi başarmıştır. Kargo firmaları tarafından da müşteri memnuniyetinin sağlanması ile oluşturulan hızlı kargo tipi özel günleri son anda hatırlayanların adeta bir kurtarıcısı haline gelmiştir. Fakat hızlı kargo seçeneğinde de diğer kargo seçeneklerinde olduğu gibi dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken bazı noktalar yer almaktadır. Sizler için hızlı kargo nedir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Hızlı Kargo Nedir?

Hızlı kargo, kargo şirketleri tarafından oluşturulan bir gönderi seçeneğidir. Satıcı firmalar şubesi veya deposu bulunan illere verilen siparişlerde motor kuryeler vasıtasıyla ürünün aynı gün içerisinde alıcına ulaşmasını sağlamaktadır. Bu durum gönderici ve alıcı için oldukça fayda sağlamaktadır. Son dönemlerde en sık kullanılan kargo seçeneği olduğunu da söyleyelim.

Hızlı Kargo da Fiyat Farkı Var Mı?

Hızlı kargo denilince ilk şüpheye düşülen konulardan bir tanesi gönderinin maliyetinin ne olacağıdır. Kargo firmaları ve satıcı firma yapmış olduğu anlaşmalar ile birlikte müşteri memnuniyetini kazanmak adına bu tutarı en aza indirmeyi başarmışlardır. Normal gönderilere oranla hızlı kargo da çok bariz bir fiyat farkı yoktur. Fakat bu gönderiler kargo firması arasında belirli farklılıklara neden olmaktadır. Bundan dolayı belirli analizler yapabilirsiniz.

Hızlı Kargolarda Gönderi Ağırlığı Önemli Mi?

Kargo ağırlığı ve desisi her kargo seçeneğinde olduğu gibi hızlı kargoda da önemlidir. Ürünlerin biran evvel alıcı adresine ulaştırılması için sunulan bu seçenekte kargoların ağırlığı ve desisi önem kazanmaktadır. Büyük ve ağır bir ürünün taşınması ile küçük bir paketin taşınması arasında büyük bir fark bulunmaktadır. Bundan dolayı ağırlığı ve desisi küçük olan paketler hızlı kargo için daha uygundur.

Hızlı Kargo da Hangi Araçlar Kullanılmaktadır?

Hızlı kargo gönderilerinde kullanılan araçları yurtiçi ve yurtdışı olarak ayırdığımızda, yurtiçinde motosiklet tercih edilirken yurtdışı gönderilerinde ise uçak kargolar tercih edilmektedir. Her ikisi de ürünün belirlenen zaman dilimi içerisinde alıcıya ulaşması için hızlı araçlardır. Bundan dolayı yazımızda belirtmiş olduğumuz ürün paketinin ağırlığının ve desisinin küçük olması daha hızlı ve güvenilir teslim için önemlidir.

Cevap Bırakın