PTT Kargo Nedir?

PTT Kargo 170 yılı aşan tarihi ile birlikte ülkemizin en çok kullanılan kargo firmaları arasında yer almaktadır. Ülkemizin lojistik ağında köklü bir tarihe sahip olan PTT kargo aynı zamanda işleyişi ile birçok kişiyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. İnternet ve akıllı telefonların olmadığı dönemlerde mektupla, ankesörlü telefonlarla veya jetonlu telefonlarla iletişim ağı kurmaya çalışan PTT günümüzde sağladığı birbirinden güzel teknolojik imkânlarla ülkemizde birçok kişinin uğrak noktası haline gelmiştir. Sizlere bu yazımızda PTT Kargo hakkında detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız.

PTT Kargo Nedir?

Posta ve Telgraf Teşkilatı, yani PTT ülkemizde lojistik ağını sağlayan en önemli devlet kurumları arasında yer almaktadır. Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren PTT ülkemizin posta örgütü olarak adlandırılmaktadır.3 Temmuz 2008 tarihinde sunmaya başladığı kargo hizmeti ile birlikte gönüllere taht kurmayı başarmıştır. Günümüzde yurtiçi ve yurtdışı birçok kargo imkanı sağlamaktadır.

PTT Kargo Çalışma Saatleri Nelerdir?

PTT kargo çalışma saatleri hafta sonu ve hafta içi olarak değişiklik göstermektedir. Hafta içi her gün 08:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet veren PTT Kargo hafta sonu ise sadece Cumartesi günü olmak üzere 09:00 – 19:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra öğle arasında vermiş olduğu 12:30 – 13:30 saatleri arasındaki yemek molası nedeniyle müşterilerine hizmet verememektedir. Gerek çalışma saatleri gerekse kalitesi ile birlikte ülkemizin en güvenilir kargo firmaları arasında yer almaktadır.

PTT Kargo Gönderi Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kargo gönderi sorgulama işlemi birçok kanal aracılığı ile yapılabilmektedir. PTT Kargo sorgulamalarınızı gerek müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788 numarasından, gerek mobil uygulaması veya resmi web sitesi üzerinden takip kodu girerek, gerekse fiziki şubeler aracılığı ile öğrenebilmeniz mümkündür.

PTT Hizmetleri Nelerdir?

PTT, kargonun yanı sıra müşterilerine birçok hizmeti de sunmaktadır. Başlıca sunulan hizmetlere baktığımızda ise  bankacılık, mobil telefon, kargo ve tahsilât gibi birçok işlemi gerçekleştirmektedir. Bunların başında PTT Posta, PTT Filateli, EPTTAVM, PTT Kitap, PTT Sigorta, PTT Bank ve PTT CELL gibi birçok hizmeti sağlamaktadır. Devlet kurumu olması nedeniyle de güvenilirlik açısından ülkemizde en çok tercih edilen firmalar arasında gelmektedir.

Cevap Bırakın