Kargo Firmalarının Desi Ücretleri Ne Kadar?

Kargoculuk, lojistik alanında önemli bir yer edinmektedir. Eğer ki bir ürünü arkadaşınıza veya müşteriye göndermek istiyorsanız kargo hizmetlerinden yararlanırsınız. Örneğin bir ürünü bir arkadaşınıza gönderirken hemen bir kargo firması bulur, kargo firmasına ürünü yollarsınız. Sonrasında firmaya gerekli bilgileri ulaştırarak kargo takip numarasını arkadaşınıza da paylaşarak kargo hakkında son durumu öğrenebilirsiniz. Ülkemizde de kargo hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Daha önceki yazımızda birkaç kargo firmasını sizlere belirtmiştik. Bu konumuzda devamını getiriyoruz.

Aras Kargo

Aras Kargo, hızlı hizmet verme konusunda kararlı gibi görünüyor. Aras Günaydın hizmeti, kargoyu diğer gün 10.00’a kadar hedef noktaya gönderiyor. Aras Kargo, bu hizmet için kilogram başına 36 lira ücret alıyor. Aynı ağırlıktaki bir hizmet Aras Uçak ile 33 lira, Aras Gün İçi ile 30-108 lira arası olmaktadır. Aras Gün İçi hizmeti eğer şehir içi ise 30, şehir dışı ise 108 lira olmaktadır. Bu hizmet en fazla 30 kilograma kadar olan kargoları kabul eder.

Aras Kargo’nun bi hizmetler dışında yurt dışı hizmeti de bulunmaktadır. Yurt dışı hizmeti ile birlikte standart, hava yolu, deniz yolu, kara yolu, ekspres gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bunların dışında karton ve zarf hizmeti veren Aras Kargo, zarflar için 4,50 ₺ ile 6 ₺ arasında fiyat belirlerken kartonlar için 5 ₺ ile 18 ₺ arasında bir fiyat belirlemiştir.

Sürat Kargo Sürat Kargo, uygun fiyatlı hizmet sunan firmalardan birisi olmaktadır. Dosyalar için 5 liradan 25 liraya kadar değişen bir ücret sunan firma, ağırlık ve boyut bakımından farklı ücretler belirlemektedir. Ücretler 50 desiye kadar 6 liradan 358 liraya kadar değişmektedir. 50 desi üzerindeki her bir desi için mesafeye göre 0,78 ₺ ile 7,17 ₺ arasında bir ücret kesilir. Kargo firması, telefonla bildirim hizmetinden 1,94 ₺ alırken SMS bildirim hizmetinden 0,84 ₺ ücret almaktadır. Fiyatlar vergi eklenmemiş şekildedir, vergilerle beraber daha yüksek olmaktadır.

Cevap Bırakın