Kargo Firmalarının Gönderim Ücretleri Ne Kadar?

Günümüzde birçok kargo firması bulunmaktadır. Kargo firmaları sayesinde bir yerden bir yere ürün gönderebilirken aynı zamanda e-ticaret yapabilme imkanını da yakalayabiliyoruz. Sevdiğiniz bir ürün eğer uzakta bulunuyorsa kargo firmaları bu konuda size büyük bir yardım sağlıyor. Peki kargo firmaları bir kargodan ne kadar ücret alıyor? Eğer ilk defa kargo gönderecekseniz veya diğer kargo firmalarının kargo gönderim ücretlerini merak ediyorsanız bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Kargo Gönderim Ücreti Hakkında Bilgi

Öncelikle kargo gönderim ücreti hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Kargo gönderim ücreti, kargonun ağırlığına ve boyutuna göre belirlenmektedir. Buna göre kargonuz bir yerden bir yere gider. Tabii bu kriterler zamanla kargo firmasından kargo firmasına değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak kargonun boyutu ve ağırlığı önemlidir.

Kargo gönderimi hakkında bilinmesi gereken bir diğer detay ise kargo gönderim ücretini ister siz ödeyebilir ister karşıya ödetebilirsiniz. Karşı ödemeli yapmak, kargoyu alan kişinin kargo gönderim ücreti ödemesini sağlamaktadır.

MNG Kargo

MNG Kargo, kargo mesafesine, kargonun boyutuna, kargonun ağırlığına ve paket türüne dikkat etmektedir. Ek olarak evden alım, adrese teslim, SMS bilgilendirme, öncelikli teslimat gibi özellikleri de sunuyor. Fiyatlar 1 liradan 80 liraya kadar değişkenlik göstermektedir. Kargonun boyutu fiyatları en çok etkileyen durumdur. Fakat eğer ağır bir kargoyu daha uzak mesafelere göndermek istiyorsanız fiyatlar 450 liraya kadar çıkabilir.

Yurtiçi Kargo

Firma, fiyatları kargo boyutuna ve mesafeye göre belirlemektedir. 100 kilograma kadar olan ürünler 10 liradan 500 liraya kadar değişkenlik göstermektedir. Sonraki her kilogram başına kargo özelliğine göre 2 liradan 5 liraya kadar fiyat eklenir. Firma ek ücret ile adresten alım ve adrese teslim özelliği de sunuyor.

UPS Kargo Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan UPS, kargo fiyatlarında ağırlık ve boyuta bakıyor. Ayrıca mesafeyi de kontrol eden kargo firması, dosyalar için 13 liradan başlayan fiyatlar belirlerken ağırlık ve boyut için 17 liradan 116 liraya kadar bir fiyat belirliyor. Daha ağır eşyalar için desi başına 1 liradan 3 liraya kadar ek bir ücret alıyor. Bu ücretlere ek olarak yakıt ve vergi ücretleri de kargo fiyatının üzerine ekleniyor.

Cevap Bırakın