Kargo Masrafları Nasıl Azaltılır?

Eğer ki internet üzerinde bir alışveriş yapıyorsanız veya bir ürünü arkadaşınıza gönderiyor isenız bazı durumlarda kargo maliyetleri size yüksek gelebilir. Özellikle de şu zamanlarda kargo ücretleri gönderilecek ürünün üzerinde bir fiyata da çıkmaktadır. Ucuz hizmet verenlerin yanı sıra yüksek fiyattan hizmet veren kargo firmaları da bulunmaktadır. Peki bu konuda ne yapılmalı? Detaylı olarak sizlere yapmanız gereken adımlardan bahsedeceğiz.

En İyi Kargoyu Belirleyin

Öncelikli olarak yapmanız gereken adım en güvenilir ve en uygun fiyatlı kargo firmasını belirlemektir. Bazı kargo firmaları 5 liradan nakliyat yaparken bazıları 20 liradan yapabilir. Buna göre en tüm kargo firmalarını inceleyip en uygun fiyatlı olanı belirlemelisiniz. Sonrasında bu fiyatları karşılaştırıp en uygun hizmet veren firmayı keşfedebilirsiniz. Bunun için firmaların sunduğu hizmetler, kargo maliyetleri için belirlediği kriterler gibi durumlara da dikkat etmeyi unutmayın.

Ücretsiz Kargo Seçeneğinden Yararlanın

Bazı alışveriş sitelerinde belirli fiyatın üzerinde ücretsiz kargo seçeneği yer almaktadır. Bazı ürünlerde ise tamamen ücretsiz kargo sunulmaktadır. Bu gibi durumlara dikkat ederek ücretsiz kargo ile kargo maliyetini sıfıra indirebilirsiniz. Bu da size yüksek kargo maliyetlerini atlamanızı sağlar.

Gönderilecek Ürünleri Yüksek Tutun

Eğer ki göndereceğiniz ürün için yeterince yer var ise bu kargoyu daha fazla doldurarak kâr elde edebilirsiniz. Bu da size uygun fiyattan daha fazla gönderim sunar. Bu gibi püf noktalardan faydalanmak hem kargo maliyetleri bakımından hem de karşı taraf bakımından olumlu bir etki sağlar.

Kampanyalardan Yararlanın

Bazı kargo firmaları zaman zaman ücretsiz, uygun fiyatlı veya indirimli kargo kampanyaları düzenler. Bu kargo kampanyalarını takip ederek kargo gönderimini daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Bu da size en uygun kargo yollama imkanını sağlamaktadır.

Kargonuzu Detaylı Bir Şekilde Hesaplayın Kargo gönderirken kargo firmasının sitesinde yer alan kargo hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Bu da size çeşitli avantajlar sağlayabilir. Kargo göndermeden önce bir kargonun fiyatını tam olarak öğrenebilir, buna göre en iyi fiyatı hesaplama aracı ile belirleyebilirsiniz. Bundan dolayı bu aracı kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Cevap Bırakın