Kârlı Bir Şekilde Ücretsiz Kargo Seçeneği Eklemek

Eğer ki bir e-ticaret firması işletiyorsanız ücretsiz kargo seçeneği ekleyip eklememek düşündüğünüz bir konu olmuş olabilir. Bu taktiği kullanan birçok mağazanın genel amacı daha fazla kâr elde etmek ve gelirlerini arttırmaktır. Etkili yöntemlerden birisi olan ücretsiz kargo seçeneği, bazı ürünlerin satışını arttırabilir. Örneğin mağazada ücretsiz kargo seçeneği bulunan bir ürün var. Müşteri bu ürünü görünce ücretsiz kargo seçeneği sunulan daha fazla ürünü de hesabına ekleyerek mağazanın kâr oranını arttırabilir. Bu da kâr arttırma taktikleri arasında yer almaktadır. Peki ücretsiz kargo konusunda neler yapılabilir?

Fiyatı Yüksek Ürünlere Ücretsiz Kargo Seçeneği Eklemek

Çoğu mağazanın tercih ettiği bu durum, özellikle fiyatı çok yüksek olan ürünler için geçerlidir. Örneğin 1000 ₺ ve üzeri her üründe ücretsiz kargo seçeneği belirtilmiştir. Bu da küçük bir etkisi de olsa ürünlerin satışlarını arttıran bir olaydır.

Limit Belirleyin

Bir alışveriş sepeti sistemine sahip mağazanız bulunuyorsa belli bir limitin üzerindeki ürünlere tamamen ücretsiz kargo seçeneği sunabilirsiniz. Örneğin 100 ₺ ve üzeri her alışverişte kargoyu ücretsiz yaparak müşterilerin daha fazla ilgisini çekebilirsiniz. Bu yöntem genellikle etkili olan yöntemlerden birisi olmaktadır. Örneğin 90 ₺’lik bir ürün alan müşteri 10 ₺ daha ekleyerek kargo masrafından kurtulmayı tercih edebilir.

Kampanya Yapın

Zaman zaman küçük kampanyalar ile ücretsiz kargo seçeneği sunabilirsiniz. Örneğin belirli bir süre boyunca bir ürüne ücretsiz kargo seçeneği ekleyebilir veya bu ürünün yanında 50 ₺ ve üzeri değerinde bir ürün alımında ücretsiz kargo seçeneği sunabilirsiniz. Bu da kullanıcının ilgisini çeken ve satışları arttıran bir diğer yöntem olmaktadır.

Aynı Gün Teslimat Kampanyaları Eğer ki bir kargo firması ile entegre iş yapmaya başladıysanız bu yöntem daha etkili olacaktır. Deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise aynı gün teslimat sistemi olmaktadır. Örneğin aynı gün teslimat olup 500 ₺ ve üzeri alışveriş yapan her müşteriye ücretsiz kargo seçeneği sunabilirsiniz. Bu sayede müşteriler ürünlerin aynı gün teslim edileceği için daha mutlu olacak, mağazayı daha çok tercih edecektir.

Cevap Bırakın