Kargo Hasardan Nasıl Korunur?

Günümüzde kargo üzerine yapılan şikâyetlerin neredeyse çok büyük bir kısmı kargo hasarından oluşmaktadır. Pek çok gönderi kargo şirketine teslim edildikten sonra varış noktasına gelene kadar ezilmekte, patlamakta, yırtılmakta hatta ıslanmaktadır. Bu durum hem alıcı için hem de gönderici için büyük bir problem oluşturmaktadır. Fakat bu problemden kurtulmak çokta zor değil. Bazı önlemlerin alınması kargonuzun daha sağlam bir şekilde varış noktasına yani alıcıya ulaşmasını sağlayacaktır. Sizlere bu yazımızda Kargo Hasardan Nasıl Korunur? Sorusu hakkında önemli bilgiler sunacağız.

Havalı Poşet Kullanımını Tercih Edin

Havalı poşet kullanımı halk diliyle pıt pıt naylonlar ürününüzün hasar görmemesi için oldukça önemlidir. Ürünün alabileceği baskılar ve darbelere karşı koruyucu bir önlem niteliğindedir. Temizlik malzemesi satıcılarından havalı poşeti alarak ürününüzü koruyacak şekilde sarabilir ve kargo için hazır edebilirsiniz. Ayrıca havalı poşet ile sarmadan ürününüz daha kırılgan bir yapıda ise içerisini kağıt havlu gibi yumuşak eşyalarla destekleyebilirsiniz.

Sağlam ve Kaliteli Paket Edinin

Kargo gönderilerinde yapılan en büyük hatalardan birisi de ikinci el ya da hasarlı paket kullanımıdır. Kırılmaz, dökülmez, bozulmazda olsa hangi ürünü gönderirseniz gönderin kesinlikle sağlam ve kaliteli bir şekilde paket kullanmanız hem sizler için hem de alıcı memnuniyeti için oldukça önemlidir. Kullanacağınız paketinde ürün boy utlarına oranlı olmasını unutmayın.

Paketin Kolay Açılmaması İçin Sarma İşlemini İyi Gerçekleştirin

Kargo şirketi ne bıraktığınız bir ürün alıcıya ulaşıncaya dek birçok aşamadan geçmekte yükleme esnasında açılabilmekte veya araç seyir halindeyken kargo parçalanabilmektedir. Bunun önüne geçmek için paketinizin kolay açılmaması için sarma işlemini bir bant ile sağlam ve iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Bu meydana gelebilecek paket yırtılması veya dağılmasını önleyecektir.

Ürüne Zarar Gelmeyecek Şekilde Etrafını Sarın

Eğer havalı naylon poşet bulamadıysanız eski usul yöntemlere başvurabilirsiniz. İlk olarak ürününüzü kâğıt havlu yardımı ile sarabilir daha sonrasında kullanacağınız pakete yerleştirerek etrafını gazetelerle doldurabilirsiniz. Bu gazeteleri kullanırken rastgele elinizde şekil vererek oval ve hafif sert bir yapı oluşturabilirsiniz. Böylelikle ürününüz ve paketiniz alabileceği darbelere karşı riski azaltacaktır.

Cevap Bırakın