Kargo Ücretlerini En Aza İndirme Yolları

Bir e-ticaret firması kurdunuz. Bu firmada internet üzerinden koltuk, sandalye, masa, dolap, abajur, vazo gibi çeşitli ürünlerin imalatını yapıp satışını gerçekleştiriyorsunuz. Artık her şey hazır ve geriye kargo firması ile anlaşmak kaldı. Peki bir kargo firması ile anlaşırken veya anlaştıktan sonra kargo ücretleri nasıl en aza indirilir? Bu konuda bir kargo firması ile yapılan ücretleri en aza indirmede sizlere yardımcı olacağız.

Kargo Ücretlerini Düşürmek için Birkaç Adım

E-ticaret firmanız için kargo firması ile anlaştığınızı varsayalım. Öncelikli olarak gönderilecek ürünlerin desi miktarını hesaplamalı, size ne kadar kargo maliyeti sunacağını bilmelisiniz. Bu durum hem müşteri tarafından hem de e-ticaret firması tarafından önemli bir adım olacaktır. Bu konuda kargo firması ile anlaşarak ücretleri biraz düşürebilir, daha uygun kargo gönderimi sağlayabilirsiniz. Kargo firması bu konuda sizden aylık kargo gönderim kotası için miktar bekleyebilir. Potansiyel ne kadar yüksek ise kargo fiyatları da bir o kadar düşecektir.

Eğer ki bir kargo firması ile ilk defa anlaşma sağlayacak iseniz bu konuda dikkat edilmesi gereken adımlardan birisi en uygun fiyatlı kargo firmasını seçmektir. Bu husus size çok büyük bir kâr sağlayacak ve daha fazla müşterinin e-ticaret mağazanızda etkin bir rol oynamasında önemli bir olay olacaktır. Kargo firmalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise desi miktarıdır. Gönderilecek ürünün desi miktarını mümkün olduğunda düşük tutmanız sizin için daha düşük fiyatlı kargo imkanı sunacaktır. Bu da müşterinin ödeyeceği kargo fiyatlarını önemli ölçüde düşürebilir. Bundan dolayı kargo boyutunu buna göre ayarlamalısınız. Gereksiz şekilde yüksek boyutlu bir kargo sunmamalısınız. Örneğin kağıt gönderirken kağıtlar için mini bir kutu ayarlamalı, dolap gönderirken dolap için en uygun boyutu belirlemelisiniz. Bu konulara dikkat ederseniz kargo fiyatlarını en etkili bir şekilde düşürebilirsiniz.

Cevap Bırakın