Gönderiler İçin Kargo Seçimi

Günümüzde birçok kişi farklı tür kargo seçeneklerinden faydalanmaktadır. Bu kargo seçenekleri kimi zaman aynı gün içerisinde teslimatı oluştururken kimi zaman ise daha uzun mesafeli ve zamanlı gönderileri oluşturmaktadır. Kargo firmalarının nakliye çeşitliliklerinde ki bu farklılık aynı zamanda müşteri memnuniyetinin sağlanması üzerine kurulmuştur. Sizlere bu yazımızda gönderileriniz için oluşturabileceğiniz kargo tipleri seçimi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Hangi Gönderi İçin Hangi Kargo Tipi Seçilmeli?

Kargo gönderilerinizin seçiminde temel almanız gereken esas noktalar zaman dilimi ve güvenilirliğidir. Bu iki noktada karar verdiyseniz geriye sadece kargo şirketlerince oluşturulan gönderi tipini seçmeniz kalmıştır. Özellikle aynı gün teslimat yapılması gereken kargolarda veya yurtdışı kargolarında bu gönderi tiplerine özen göstermeniz gerekmektedir.  Gönderinizi kargo firmasına teslim etmeden önce varış zamanını ve bu varış zamanında ulaşacak kargo gönderi tipi ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Firmalar sizlere bazı gönderi seçenekleri sunacaktır. En avantajlısını tercih ederek gönderinizi alıcıya ulaşabilecek en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Aynı Gün Kargo Göndermek

Aynı gün kargo göndermek veya başka bir deyişle aynı gün teslimat kargolar genellikle özel günler için tercih edilmektedir. Eşe veya sevgiliye hediye gönderimi, düğün, nişan gibi özel davetlere tebrik gönderileri aynı gün teslimat içerisinde yer alan başlıca nedenlerdir. Sizlerde bu durum ile karşı karşıyaysanız aynı gün teslim seçenekli kargo tipini seçerek gönderinizin aynı gün ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmadan önce kargo firması ile görüşerek durum hakkında bilgi vermeli ve zamanında teslim edilip edilmeyeceğini teyit etmelisiniz.

Maddi Değeri Yüksek Kargo Gönderim Seçeneği

Kargo ile maddi değeri yüksek eşya gönderiminde bulunacaksanız öncelikle kargo sigortası konusunu iyi bir şekilde araştırmalısınız. Ayrıca gönderinize belirli bir miktar değerde koyabilirsiniz. Bunu yapmanız kargonuzun başına gelebilecek sorunlar neticesinde sizlere belirli tazmin ödenmesini sağlayacaktır. Bu kargo gönderi tipleri genellikle maddi değere sahip veya önemli evraklar üzerinde kullanılmaktadır. Gönderinizi kargo firmasını teslim etmeden bu hususu bildirmelisiniz.

Önemli Evrak Kargosu Yapmak

Önemli evrak kargosu genellikle motorlu kuryeler tarafından sağlanmaktadır. Bu kargo tipide diğer seçenekler arasında en güvenilir ve hızlı olanıdır. Önemli bir evrak gönderiminde bulunacaksanız, bu kargo gönderim seçeneğiyle gönderinizin iletilmesi talebinde bulunabilirsiniz.

Cevap Bırakın