Kargo Firmaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kargo gönderilerinde akla takılan ve merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Bu soruların başında ise kargo firmalarının işleyişi ve kargo seçenekleri gelmektedir. Hızlı kargo, aynı gün teslimat kargo, ekspres kargo ve daha birçok konu merak edilenler arasında yerini almıştır. Sizlere bu yazımızda kargo firmaları ile ilgili en sık sorulan sorular hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kargo Gönderim Önceliği Nasıl Belirlenir?

Kargo gönderim önceliğinde baz alınan temel nokta mesafelerdir. Kargo şirketlerinin oluşturduğu belirli transfer merkezleri aracılığı ile gönderiniz alıcının adresine ulaştırılmaktadır. Buradaki öncelik kargo şirketinin algoritması ile alakalıdır. Yani öncelikle ürününüzün çıkacağı şube, daha sonrasındaki ise varış merkezleri ve transfer noktaları ile alıcı adresidir. Öncelik mesafeye bağlı olarak transfer merkezlerinin konumu ile ilgilidir. Bundan dolayı gönderinizi vermeden önce tahmini varış süresini öğrenmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.

En Ucuz Kargo Firması Hangisi?

En ucuz kargo firması denilince ülkemizde ilk akla gelen firma PTT olmaktadır. Köklü tarihi ile birlikte müşterilerine birçok avantaj sağlayan ve pek çok yerde gönderi ağı oluşturan PTT en ucuz kargo firmaları arasında yer almaktadır. Fakat rekabetin artması ile birlikte diğer kargo firmaları da belirli tarihler arasında kargo kampanyaları düzenleyerek daha uygun fiyata gönderilerin alıcılara ulaşmasını sağlamaktadır. Bu yüzden gönderinizi yapmadan önce diğer kargo firmalarında da fiyat almanız sizlerin yararına olacaktır.

PTT Yurtdışına Kargo Gönderimi Yapıyor Mu?

PTT kargo oluşturmuş olduğu transfer noktaları ile birlikte yurtdışına kargo gönderimi yapmaktadır. Köklü tarihi ve geniş gönderi ağı ile birlikte ülkemizde oldukça çok tercih edilen PTT kargo, yurtdışı gönderilerinde de başı çekmektedir. Yurtdışı gönderilerinizde dikkat edeceğiniz nokta varış süresinin ne olduğudur.

Hediye İçin Hangi Kargo Gönderi Tipi Seçilmeli?

Hediye için kargo gönderilerinde genellikle hızlı olan kargo tipleri seçilmektedir. Sizlerde gün içerisinde ulaşmak istediğiniz bu gönderileri aynı gün teslimat kargo seçeneği ile birlikte alıcıya gönderebilirsiniz. Fakat bulunduğunuz nokta ve kargo firmasının transfer noktalarını oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi halde yaşanacak bir aksilik gönderinizin daha geç alıcıya ulaşmasına neden olacaktır.

Cevap Bırakın