Kıbrıs’a Nasıl Kargo Gönderebilirim?

Günümüzde pek çok kişi tarafından yurtiçi kargo gönderileri hakkında araştırılma yapıldığı gibi aynı zamanda yurt dışı gönderileri içinde araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle Kıbrıs’a gönderilecek olan kargolar ile ilgili kargo gönderiminin nasıl yapıldığı, hangi zaman diliminde alıcıya ulaşacağı ve fiyatlandırılmasının ne olacağı, göndericiler açısından çokça sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Yurt içi kargolarda olduğu gibi yurtdışı kargolarda da belirli transfer merkezleri aracılığı ile kargo gönderilerinin yapıldığını bilmekteyiz. Son dönemlerde Kıbrıs’a yapılan gönderilerde bu transfer merkezleri aracılığı ile sağlanmaktadır. Sizlerde Kıbrıs’a kargo göndermeyi düşünüyorsanız yazımızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kıbrıs’a Nasıl Kargo Gönderebilirim?Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kıbrıs’a Kargo Gönderimi Yapılır Mı?

Belirli kargo şirketleri Kıbrıs’a kargo gönderimi yapmaktadır. Belirli transfer merkezleri aracılığı ile sağlanan bu gönderilere genellikle Lefkoşa da yer alan şubeler aracılığı ile dağıtıma çıkmakta ve şubeler üzerinde alıcıya teslimi yapılmaktadır. Ayrıca şahsi kargolarda adrese teslim olarak yapmak isterseniz şubeler aracılığı ile kargonun alıcı adresine teslimi sağlanmaktadır. Yurtiçi kargo gönderisi ile yurtdışı kargo gönderisi arasında pek farkı bulunmasa da süre ve fiyatlandırılmada farklılık gösterebilmektedir.

Kargo Gönderisi Kaç Gün İçinde Kıbrıs’a Ulaşır?

Kıbrıs’a kargo gönderileri genellikle kargo şirketlerinin Mersin ilimizde yer alan transfer merkezleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yurtiçinden vermiş olduğunu gönderiler genellikle Mersin ilimizde yer alan transfer merkezine oradan ise Kıbrıs’a ulaştırılmaktadır. Haftanın belirli günlerinde araçlar transfer merkezinden ayrılarak Kıbrıs’a doğru hareket etmektedir. Bu günleri kargo şirketiniz aracılığı ile öğrenebilmeniz mümkündür.  Gönderinizin alıcıya teslim edilmesi ise kargo şirketine göre farklılık göstermek üzere yaklaşık 3 ila 5 gün arasında sürmektedir.

Kıbrıs’a Kargo Gönderisi İçin Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Yurtiçi kargo gönderilerinde olduğu gibi yurtdışı ve Kıbrıs kargolarında da farklı fiyat politikası uygulanmaktadır. Göndereceğiniz ürünün ağırlık / desi oranına bağlı olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Ayrıca mesafede fiyatlandırılmada baz alınan bir etkendir. Bundan dolayı yurtiçi kargo gönderinizin fiyatlandırılmasından daha farklı bir fiyat çıktığını görebilirsiniz. Bu nedenle gönderinizi yapmadan önce kargo şirketlerinin Kıbrıs gönderisi için fiyatlarını öğrenerek sizlere en uygun olanını tercih etmenizi öneririz.

Cevap Bırakın