En Ucuz 5 Kargo Yollama Yöntemi

Girişimci ve yatırımcılar tarafından birçok alanda faaliyet gösterilmekte ve özellikle ürün al sat konusunda kargo firmalarından yararlanılmaktadır. Bir girişimcinin temel odağı ürünün müşteriye ulaştırılması kadar maliyetlerin de minimuma indirilmesidir. E-Ticaret kavramının oldukça geliştiği ve sosyal medya üzerinden yapılan satışlarında bir hayli arttığını düşündüğümüzde pek çok ürünün satışının fiziki şubelerden değil de sanal mağazalar üzerinden yapıldığını görebilmekteyiz. Hal böyle olunca birçok ürün kargo şirketleri vasıtasıyla müşterilere ulaştırılmakta ve maliyetleri girişimci ve yatırımcıları düşündürmektedir. Sizlere bu yazımızda en ucuz 5 kargo yollama yöntemini paylaşacağız. Yazımıza odaklanarak sizlerde kargo maliyetinizi minimuma indirebilirsiniz.

1-En Uygun Kargo Şirketini Seçin

Kargo göndermeden önce kargo şirketleri üzerinde yapacağınız piyasa araştırması sizlere maliyet konusunda oldukça fayda sağlayacaktır. Gönderi mesafesi ve ürün hacmi hakkında bilgi edinip bir not defterine fiyat analizlerini yazarak sizlere en uygun fiyatı sunan kargo şirketini tercih edebilirsiniz.

2-Paket Boyutunu Minimuma İndirin

Paket boyutunu ideal boya yani ürününüz asıl boyutuna getirmeniz hacmini küçülteceği için gönderi fiyatlandırmasında sizlere fayda sağlayacaktır. Ürün boyutundan daha büyük paketleme yapmanız hacmin büyük olmasını sağlayarak daha çok kargo fiyatının çıkmasına neden olmaktadır. Bu küçük ipucu ile birlikte maliyetinizi azaltabilirsiniz.

3-Kargo Şirketi İle Anlaşma Yapın

Kargo şirketleri ile ürün gönderimi hakkında anlaşma yapmanız, normal gönderilerden daha cüzi bir miktarla gönderinizi alıcınıza ulaştırmanızı sağlayacaktır. Böylelikle hem alıcı kargo ücreti ödemeyecek hem de gönderici çok uygun fiyatlarla gönderisini alıcıya ulaştıracaktır. Anlaşma yapmadan önce kargo şirketleri arasında bir analiz yapabilirisiniz.

4-Alıcı İle Kargo Ödemesinde Anlaşın

Eğer kargo şirketleri ile herhangi bir anlaşmanız yoksa kargo gönderi ücretinin kimin ödeyeceği hususunda alıcı ile bir görüşme yapabilirsiniz. Bu görüşmede alıcı kargo ücretini ödemek istemeyebilir veya üründe indirimde isteyebilir. Sunacağınız kampanyalar ile birlikte kargo karşıdan ödemeli olsa da gönderteceğiniz ürünlerin yanına küçük hediyeler ekleyebilirsiniz. Bu alıcıda ikna edici bir düşünce uyandıracaktır.

5-Kargo Şirketlerinin Kampanyalarını Takip Edin

Kargo şirketleri belirli dönemler arasında kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle mobil uygulamalarda neredeyse %30’a varan gönderi indirimi sağlamaktadır. Bu kampanyaları takip edip faydalanarak ürününüzü daha az maliyetle alıcınıza ulaştırabilirsiniz.

Cevap Bırakın