Yurtdışından Kargo İle Ürün Getirmek

Son dönemlerde E-Ticaret sitelerinde yer alan cazip fiyatlar ile birlikte pek çok kişi alacağı ürününü yurt dışından getirmeye çalışmaktadır. Fakat pek çok kişi iş ve işlemlerin nasıl yürüdüğünü bilmemekte ve son olarak vazgeçmektedir. Çağımız gereği birçok ürüne internet ortamından ulaşmanız ve satın alarak kargo firmaları tarafından tesliminin yapılması mümkündür. Sizlere bu yazımızda Yurtdışından Kargo ile Ürün Getirmek konusundan bahsedeceğiz.

Yurtdışından Ürün Nasıl Getirtilir?

Yurtdışından ürün getirilmesinin en çok tercih edilen 2 sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birisi fiyatının çok uygun olması ikincisi ise ürünün uygun fiyatlara getirtilip ülkemizde pazarlanmasıdır. Amazon, Ebay ve Aliexpress gibi global alışveriş sitelerinden alınan ürünler anlaşmalı kargo firmaları ile yaklaşık 1 hafta 10 gün içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir. Ülkemize yurtdışından en çok getirilen ürünlerin listesine baktığımızda Telefon kılıfı, cep telefonu bataryaları, saat dahil aksesuarlar, hafif giyim ürünleri, takılar, deri ürünleri, araç kitleri, oyuncaklar ya da spor aletleri, elektronik ürünlerin yer aldığını görebilmekteyiz.

Yurtdışından Getirilmesi Yasak Ürünler

Birçok kişi sipariş verdiği ürünlerin yasaklı listede yer alıp almadığını kontrol etmemektedir. Bu durumda ise alınan ürün sipariş verildikten sonra ya gümrükte kalmakta ya da firma sahibi parayı ödemede gecikme yaşatmaktadır. Bundan dolayı yurtdışından alışveriş yapmadan önce sizlere vereceğimiz listeye göz atarak ürünün yasaklı listede olup olmadığına kanaat getirdikten sonra sipariş vermenizi öneririz.

  • Kozmetik Ürünü
  • Sporcuların Kullandığı Kimyasal İlaçlar ve Takviye Ürünler
  • Cep Telefonu Modelleri
  • Uyuşturucu Maddeler
  • Canlı Hayvanlar
  • Patlama Özelliği Olan Kimyasal Maddeler
  • Toprak ve Gübre
  • Benzin
  • Para
  • Antika Heykel

Yurtdışından Ürün Getirme Limitine Dikkat Edin

Eğer yurtdışından ürün getirmek ve ülkemizde pazarlamak istiyorsanız burada dikkat etmeniz gereken nokta ürün getirme limitidir. 5 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanan 1111 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Gümrük Vergilerinde bazı değişikliklere gidilmiştir. Bu değişikliklerin temel noktası E-Ticaret sitelerinden yapılan alışverişlere vergi getirilmesi olmuştur. Bunun yanı sıra eski uygulamada 22 Euro’ya kadar vergi muafiyeti söz konusu iken bu muafiyet ortadan kaldırılmıştır. Bundan dolayı getirteceğiniz ürünlerde iyi bir fiyat analizi yapmalı ve buna göre hareket etmelisiniz.

Cevap Bırakın