Evcil Hayvanlar Kargolanabilir Mi?

Evcil hayvanı olup da farklı bir yere göndermek isteyen pek çok kişi Evcil Hayvan Kargolanabilir Mi? Sorusunun cevabını aramaktadır.

Günümüzde pek çok kişi kendilerine birer yakın dost olarak evcil hayvanları tercih etmektedir. Fakat yaşanılan bazı sorunlar nedeniyle evcil hayvanlarını başka bir yere nakletmeleri gerektiğinde büyük zorluklar yaşamaktadır. Ülkemizde ne yazık ki hayvan taşımacılığına yönelik olarak bir kargo şirketi bulunmamaktadır. Son dönemlerde şehirlerarası otobüs firmalarına getirilen yasal zorunluluk nedeniyle de hayvan sahipleri otobüs firmalarına evcil hayvanlarını teslim edememektedir. Sizlere bu yazımızda evcil hayvan kargolanması hususunda detaylı olarak bilgi aktarmaya çalışacağız.

Tavşan, Kuş Gibi Evcil Hayvanımı Gönderebilir Miyim?

Tavşan, kuş gibi birçok evcil hayvanın kargo ile gönderilmesi yasaklıdır. Kargo şirketlerinin prosedüründe de yer alan bu durum birçok hayvan severi kızdırsa da, bu hayvanların sağlığı için oldukça önemlidir. Fakat hayvanlarınızı belirli prosedürler altında hava taşımacılığı ile gönderebilmeniz mümkündür. Bu bilgilere hemen alt başlığımızda detaylı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Neden Evcil Hayvanlar Kargo da Kabul Edilmez?

Evcil hayvanların kargolarda kabul edilmemesinin ana nedenlerinden bir tanesi zaman dilimidir. Kargo süreci her ne kadar 1 ila 3 gün arasında gösterilse de, yaşanılan aksaklıklar nedeniyle gün süresi uzamaktadır. Böyle bir durumda da evcil hayvanların hayatı tehlikeye girmekte ve bir kısım olumsuzluklar yaşanmaktadır. Bundan dolayı birçok kargo şirketi evcil hayvan kabul etmemektedir. Burada hayvan severlerin çözüm önerilerine baktığımızda ise pek çok kişinin hayvanlara yönelik olarak temiz ve güvenilir bir kargolama süreci talebinde bulunduklarını görebilirsiniz. Haklı bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz.

Evcil Hayvanlar Nasıl Kargolanır?

Evcil hayvanlar geçmiş yıllarda şehirlerarası otobüsler ile birlikte kargolanırken gelen yasal düzenleme ile birlikte artık otobüs firmaları da evcil hayvan kabul etmemektedirler. Evcil hayvanlar kargo sürecinde genellikle havayolu taşımacılığı kullanılmaktadır. Prosedür ile paketleme ve etiketleme işlemleri belirli kurallara tabidir. Canlı hayvan için en uygun koşullar sağlanarak emniyet ve güvenli bir şekilde hava yolu taşımacılığı ile birlikte varış noktasına ulaşmaktadır. Şuan ülkemizde evcil hayvanların nakliyesinde kullanılan yegane yol da hava yolu taşımacılığıdır.

Cevap Bırakın