Kargo İle Eşya Taşınır Mı?

Acele bir şekilde ev taşıması gereken pek çok kişi Kargo İle Eşya Taşınır Mı? Sorusuna yönelmiştir. Nakliye firmalarına ulaşamayan veya daha geç zaman dilimi verilmesi sorulan bu soru birçok kişinin ortak problemi haline gelmiştir. Doğruları ve yanlışları ile birlikte sizlere bu yazımızda kargo firmaları kullanılarak eşya taşınıp taşınmayacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, eğer ev taşıyacaksanız bu işe kendisini adamış olan profesyonel nakliye firmalarını kullanmanızı öneririz. Bu profesyonelliğin yanı sıra evinize daha hızlı ve eşyaların sağlam yerleşmesini sağlayacaktır. Fakat o kadar vaktiniz yok ise sizlerle kargo firmalarının eşya taşımacılığı konusunu yorumlayalım.

Kargo Firmaları Eşya Taşır Mı?

Kargo firmaları birçok ürünün gönderisini yapıyor olsa da, bazı kriterlerle ürün gönderisi kabul etmemektedir. Bundan dolayı oldukça dikkatli olmalı ve nasılsa kargo firması var, bir türlü eşyaları taşırız düşüncesinden kendinizi uzaklaştırmalısınız. Kargo firmaları küçük ve hafif ev eşyalarını taşımaktadır. Her kargo firmasında farklılık olsa da, taşınma fikrinizi oluşturduğunuz gün kargo firmasından detaylı bilgiyi alarak hangi ürünlerin taşınıp hangilerinin taşınmayacağını öğrenin.

Kargo ile Eşya Taşımada Sık Rastlanılanlar

Yazımızda belirttiğimiz üzere kargo firmaları genellikle küçük ve hafif ev eşyalarının taşınmasına izin vermektedir. Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi büyük ve ağır makinelerin kargo ile taşınmasına izin verilmemektedir. Bu durum kargo firmaları tarafından göz ardı edilse de genel anlamda böyledir. Kargo firmalarının genel işleyişine baktığımızda da 60 kg ve üzeri kargo gönderilerini kabul etmemektedirler.

Kargo Firmalarının Taşıyacağı Eşyalar Nelerdir?

Ev eşyalarında kargo firmaları kilosu 60 kg den daha az ve desi değeri 300 olan kargoları kabul etmektedirler. Sizlerde taşıyacağınız eşyayı kendinizce boyutlandırarak gönderi yapıp yapamayacağınızı belirleyebilirsiniz. Ayrıca eğer tereddüt yaşıyorsanız bunu kargo firması ile görüşebilir ve ürünün kabulünün yapılıp yapılmayacağını öğrenebilirsiniz.

Kargo İle Eşya Taşınırsa Eşyalar Hasar Görür Mü?

Kargo firmaları ile eşya taşımanın dezavantajlarından bir tanesi de eşyaların hasar görme olanağının yüksek olmasıdır. Birçok yerden pek çok çeşit ürün kabul eden kargo firmaları daha fazla ürün yükleyebilmek adına kargoları sıkıştırmaktadır. Bu durum ise gönderilerin zarar görmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı daha profesyonel bir nakliye firması ile çalışmanızı öneririz.

Cevap Bırakın