Kargo İle Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde pek çok kişi kargolar ile sorunlar yaşamakta ve bu sorunların giderilmesi için farklı kaynaklardan araştırma yapmaktadır.

Sosyal medya kullanıcılarının da bir girişimci olarak internet ortamından ticarete başlaması ile birlikte kargo konusunda sorulan sorular bir hayli artmıştır. Pek çok kişi aynı sorular etrafında dönse de, birçoğu kargo terimlerini yapmış olduğu araştırmalar ile öğrenmeyi başarmış, bir kısım ise belirli sorunlar üzerine odaklanarak daha net cevaplar aramaya başlamıştır. Sizlerinde aklına takılan bazı hususlar olduğunu düşünerek ön plana çıkan kargo soruları ve sorunları hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Kargonun Kata Teslimi Mümkün Mü?

Kargo şirketleri belirli ağırlıktaki kargoların kata teslimini sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz araştırmalar bu ağırlığın 0-30 kg/ desi aralığında değiştiğini söyleyebiliriz. Yine de kargonuzu vermeden önce kata tesliminin mümkün olup olmadığı hakkında kargo şirketinden bilgi alabilirsiniz. Kargo şirketleri sizlere taşınabilen ağırlık hakkında bilgi vererek kargonun kata tesliminin mümkün olup olmadığını söyleyecektir.

E-Ödeme ile Ödeme Yapabilir Miyim?

Birçok kargo şirketi müşterilerine daha iyi hizmet vermek için E-Ödeme sistemi oluşturmuşlardır. Resmi web adresleri üzerinden veya kargo şirketine ait mobil uygulamalar üzerinden E-Ödeme yöntemini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle kargo şirketinizin resmi uygulaması ya da web sitesi üzerinden işlemi gerçekleştirdiğinizden emin olmanız olacaktır.

Saat Kaça Kadar Kargo Verilir ya da Alınır?

Bu soru tamamen sizlerin kullandığı kargo şirketine göre değişiklik göstermektedir. Kargo göndericisi ya da alıcısıysanız kargo şirketlerinin resmi web site adreslerinden ya da mobil uygulamalar üzerinden bu bilgilere erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra müşteri temsilcisi aracılığıyla da bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

Gönderiler Kaç Gün İçerisinde Alıcıya Teslim Edilir?

Kargo gönderimi yapanların en çok sorduğu sorular başında gönderinin hangi zaman aralığında alıcıya ulaşacağıdır. Genel anlamda kargo şirketlerinin birçoğu 1 ila 3 gün arasında gönderinizi alıcıya ulaştırmaktadır. Fakat aksi bir durumda bu süre farklılık gösterebilmektedir. Yurt dışı gönderilerinde ise bu zaman dilimi daha çok uzamaktadır. Bu hususa dikkat ederek kargo şirketinizden gönderinizi nereye gönderecekseniz tahmini bir varış süresi söylenmesini talep ederek alıcı kişiyi bilgilendirebilirsiniz.

Cevap Bırakın